KROMILK, a.s.

V současné době je naším hlavním výrobním programem výroba sýrů čerstvých v základní chuti a v 6-ti ochucených variantách (příchuť česnek, křen, mexiko, provensálské koření, brusinky, chilli papričky), krémových tvarohových sýrů v základní chuti a ve 2 ochucených variantách ( kapiové,bylinkové), termizovaných smetanových sýrů v přírodní chuti a ochucených variantách, dále přírodních polotvrdých sýrů typu eidam a gouda a v doplňkovém programu roztíratelné tavené sýry přírodní a ochucené. Nadále pokračujeme ve vývoji dalších specialit z oblasti sýrů. Denní příjem mléka je stabilizován na ca. 25 000 lt.
Mlékárna Kroměříž se zaměřila výhradně na výrobní činnost a svoje obchodní aktivity předala velkoobchodním partnerům. Od září 2000 patříme do skupiny hlavního obchodno partnera - velkoobchodní společnost ALIMPEX food a.s., Praha s celorepublikovým rozsahem obchodní činnosti . Jejím prostřednictvím jsou naše výrobky dodávány do celé řady maloobchodních řetězců a nezávislého trhu v České republice a na Slovensko.
Naše společnost je certifikována pro komunitární trh EU a některé naše výrobky nesou národní značku kvality Klasa.
S našimi výrobky se pravidelně účastníme soutěží v rámci ČR a také i na Slovensku. Na těchto soutěžích jsme získali jsme celou řadu ocenění, především v kategorii čerstvých sýrů. Také se podílíme, ve spolupráci s Českomoravským svazem mlékárenským a mlékařskou školou, na pořádání odborných sýrařských seminářů „Kroměřížské mlékařské dny“.
Naším cílem je obstát na náročném trhu mlékárenských výrobků a podílet se na uspokojení spotřebitele sortimentem kvalitních výrobků a podporou spolupráce s VOŠ potravinářskou a SPŠ mlékárenskou pomáháme předat mlékárenskému průmyslu co nejlépe připraveného absolventa do praktického pracovního života.