Letní úroda kvalitních potravin s logem KLASA

zpět

Pro spotřebitele je KLASA zárukou kvality, a to platí i při nákupu potravin pro děti. Mezi nově oceněné výrobky patří hned několik výrobků, které zpestří jejich jídelníček – kuličky do polévky a ovocné přesnídávky. Ostatní si pak pochutnají na klobáse či specialitě – křupavých červících.

Značku Klasa uděluje ministr zemědělství mimořádně kvalitním potravinám a produktům od roku 2003. Spotřebitelům pomáhá s lepší orientací mezi potravinami v prodejnách a usnadňuje nákup poctivě zpracovaných českých potravin z kvalitních surovin. Nově naleznete logo kvality na těchto výrobcích:

Klasické kuličky do polévky, Hrachové kuličky do polévky
Výrobce: POEX Velké Meziříčí, a.s.
Firma POEX vznikla v roce 1993. Zabývá se výrobou extrudovaných snacků a cereálních výrobků, balením suchých plodů a dražováním. Klasické kuličky do polévky jsou bezlepkové, hlavní surovinou je česká kukuřičná mouka ochucená zeleninou a kořením. Hrachové obsahují 69 % hrachu z české produkce. I v tomto případě se jedná o bezlepkový výrobek, který má díky použitým surovinám vysoký obsah vlákniny. Výrobky obsahují přibližně 1 % soli, aby byly vhodné i pro děti.

Přesnídávka jablko-jahoda-ostružina, Přesnídávka jablko-mrkev-dýně
Výrobce: VITAMINÁTOR s.r.o.
Malá rodinná firma ze Sosnové na Opavsku obhospodařuje vlastní sady v podhůří Jeseníků v ekologickém systému. Klade maximální důraz na šetrnost k životnímu prostředí, některé výrobky mají označení BIO. Stálý sortiment tvoří šťávy z ovoce a zeleniny a přesnídávky. Obě oceněné přesnídávky obsahují 100 % ovoce a zeleniny, naopak neobsahují přidaný cukr, vodu ani konzervanty. Jsou pouze ošetřeny pasterizací.

Křupaví červíci – sůl, Křupaví červíci – česnek, Křupaví červíci – kari, Křupaví červíci – chilli, Křupaví červíci – slaná skořice
Výrobce: WormUP s.r.o.

Rodinná firma v čele s Evou a Liborem Sloupenskými je první český výrobce potravin z hmyzu. Hmyz spotřebovává mnohem méně krmiva než jiná hospodářská zvířata a téměř žádnou vodu. Výživové hodnoty výrobku a humánnost produkce dělá z hmyzu potravinu budoucnosti. Křupaví červíci jsou sušené larvy potemníka moučného z českého chovu. Přidané koření v různých variantách dodává výrobku výbornou chuť. Červíci obsahují téměř 60 % proteinu a mnoho kvalitních tuků, které se složením podobají těm rybím.

Sazovická klobása
Výrobce: JCV FOOD, s.r.o.

Společnost vznikla v roce 2020 v Sazovicích ve Zlínském kraji a specializuje se na výrobu kvalitních uzenin. Oceněná Sazovická klobása obsahuje 98 % vepřového a hovězího masa, doplněného směsí koření s minimálním obsahem přídatných látek. Chutí připomíná klobásu z domácí udírny.

Produkty nově oceněné značkou Klasa:

Výrobce:

Název výrobku:

POEX Velké Meziříčí, a.s.

Hrachové kuličky do polévky

POEX Velké Meziříčí, a.s.

Klasické kuličky do polévky

VITAMINÁTOR s.r.o.

Přesnídávka jablko-jahoda-ostružina

VITAMINÁTOR s.r.o.

Přesnídávka jablko-mrkev-dýně

WormUP s.r.o.

Křupaví červíci – sůl

WormUP s.r.o.

Křupaví červíci – česnek

WormUP s.r.o.

Křupaví červíci – kari

WormUP s.r.o.

Křupaví červíci – chilli

WormUP s.r.o.

Křupaví červíci – slaná skořice

JCV FOOD, s.r.o.

Sazovická klobása

 

Další informace a kompletní seznam všech oceněných produktů najdete na stránkách www.eklasa.cz.

 

Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) je akreditovanou platební agenturou pro provádění opatření Společné zemědělské politiky financovaných z Evropského zemědělského záručního fondu, Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova a Evropského námořního a rybářského fondu. Je zprostředkovatelem finanční podpory z Evropské unie a národních zdrojů. V současné době SZIF administruje režimy podpor 1. a 2. pilíře Společné zemědělské politiky a Národní dotace. Konkrétně se jedná o přímé platby, tržní opatření a Program rozvoje venkova. SZIF rovněž administruje národní značky kvalitních potravin KLASA a Regionální potravina. SZIF má v současné době 7 regionálních odborů a dalších 65 lokalizovaných pracovišť, která poskytují služby žadatelům přímo v místě jejich působení.

 

Národní značku kvality KLASA uděluje mimořádně kvalitním potravinářským a zemědělským výrobkům ministr zemědělství od roku 2003. Administraci značky provádí Státní zemědělský intervenční fond. Národní značku kvality získává výrobce na tři roky. Logo KLASA slouží spotřebitelům k lepší orientaci na trhu při rozeznání výjimečně kvalitních produktů v porovnání s běžně dostupnými potravinami. V současnosti mohou spotřebitelé nalézt značku KLASA na obalech celkem 951 produktů od 261 českých a moravských výrobců. Další informace a kompletní seznam všech oceněných produktů jsou dostupné na stránkách www.eklasa.cz.