Tiskové zprávy

První letošní certifikáty jsou uděleny

13.2.2018 Mezi nové držitele značky Klasa patří 6 výrobců se 13 produkty. Jedná se o široké spektrum potravin, na své si přijdou především děti, které si jistě rády pochutnají na přesnídávkách s novou nevšední příchutí.


České potraviny na prestižním veletrhu Internationale Grüne Woche

19.1.2018 Dnes začíná mezinárodní potravinářský, zemědělský a zahradnický veletrh Grüne Woche. Od 19. do 28. ledna se na 83. ročníku Mezinárodního zeleného týdne v Berlíně představí vystavovatelé z celého světa. České firmy rozhodně chybět nebudou. To nejlepší ze své produkce zde představí 8 výrobců kvalitních potravin.


Spotřebitelská soutěž má druhého výherce Škody Fabia

5.1.2018 Nový rok začal pro pana Jana R. z Velké Kraše opravdu šťastně. Ve čtvrtek 4. ledna byl totiž vylosován jako majitel druhé Škody Fabie v rámci velké spotřebitelské soutěže „Střihněte si 3x Škodu Fabia a sto tisíc dalších skvělých cen", kterou pořádá Státní zemědělský intervenční fond (SZIF). Přestože se soutěž chýlí ke konci, stále je možné získat hodnotné ceny.


Poslední letošní certifikáty jsou uděleny

14.12.2017 Značku KLASA nově získalo šest společností s celkovým počtem devíti výrobků. Nabídka nově oceněných produktů je velmi pestrá. Své si mezi oceněnými výrobky najdou jak milovníci sladkého pečiva či masných výrobků, tak i vyznavači bezlepkových produktů. V současné době se počet oceněných držitelů rozrostl na 225.


Spotřebitelská soutěž má prvního výherce Škody Fabia

27.11.2017 Od října je v běhu velká podzimní spotřebitelská soutěž s názvem „Střihněte si 3x Škodu Fabia a sto tisíc dalších skvělých cen", kterou pořádá Státní zemědělský intervenční fond (SZIF). Jeden ze tří vozů Škoda Fabia putoval včera do rukou šťastné výherkyně. Je jí paní Daniela H. z Jirkova. Losování se odehrálo na slavnostním večeru během udělování certifikátů KLASA nově oceněným výrobcům.


Certifikáty prestižní značky Klasa se předávaly na Žofíně

27.11.2017 Certifikáty Klasa slavnostně předal na tradičním předvánočním setkání ministr zemědělství Marian Jurečka spolu s generálním ředitelem Státního zemědělského intervenčního fondu Martinem Šebestyánem. Ceremoniálu, který proběhl v reprezentativních prostorách paláce Žofín, se zúčastnilo 11 výrobců s 32 výrobky. Zároveň byl v průběhu večera vylosován šťastný výherce, který díky spotřebitelské soutěži získal jednu z hlavních cen v podobě vozu Škoda Fabia.


Nejvíce ocenění na Effie 2017 získala kampaň SZIF

26.10.2017 Státní zemědělský intervenční fond získal v soutěži Effie Awards Czech Republic za svou kampaň „KLASA: Jak Češi opět začali kupovat kvalitní potraviny." dvě stříbrné medaile, a to v kategoriích „Potraviny" a „Veřejné zakázky". Cílem kampaně bylo zvýšení edukace spotřebitelů na téma kvality potravin a důležitosti preference kvalitnějších potravin.


SZIF na evropském veletrhu Anuga 2017

5.10.2017 Skutečnou evropskou potravinářskou událostí je veletrh Anuga v Kolíně nad Rýnem, který proběhne od 7. do 11. října 2017. Koná se jednou za dva roky a letos už to bude 33. ročník. Česká republika zde představí kvalitní potraviny značky KLASA a Regionální potravina, které spravuje Státní zemědělský intervenční fond, a to hned ve dvou expozicích. Jedná se o Mléčnou sekci a Národní expozici.


Ministr zemědělství předával certifikáty KLASA v Českých Budějovicích (2017)

24.8.2017 Dnes byly na českobudějovickém výstavišti slavnostně předány certifikáty KLASA. Devět oceněných výrobců s celkovým počtem sedmnácti výrobků převzalo certifikát KLASA z rukou ministra zemědělství Mariana Jurečky a ředitele Státního zemědělského intervenčního fondu Martina Šebestyána. V současnosti mohou spotřebitelé nalézt značku KLASA na obalech celkem 972 produktů od 216 českých a moravských výrobců.


Rozhodnutí o odebrání značky kvality KLASA (2017/07)

28.7.2017 Celé portfolio oceněných výrobků ovocných a ovocně zeleninových šťáv a pyré s názvem Ovocňák společnosti TOKO AGRI a.s. přišlo o značku kvality KLASA. Důvody jsou dva: Ačkoliv značkou KLASA bylo oceněno 21 výrobků, na svém obalu ji měly i výrobky neoceněné. Druhým důvodem je fakt, že u výrobků, které již ocenění získaly, byly provedeny neschválené změny obalů. Prokázaly to výsledky kontroly ze strany Státní zemědělské a potravinářské inspekce a zjištění při kontrole žádosti v rámci projektu „Ovoce a zelenina do škol".


1 2 3 ... 11 12