Tiskové zprávy

Skupina výrobků označených značkou kvality Klasa se rozrostla o nové produkty

25.5.2018 Celkem 21 certifikátů Klasa získalo osm výrobců. Nabídka nově oceněných potravin je velice rozmanitá. Zavzpomínat můžeme na dětství v podobě oblíbené ruské zmrzliny a mnoho dalších, ať to jsou uzeniny, maso, mouka, zelenina nebo vynikající proteinová kaše.


SZIF na festivalu WINE PRAGUE

18.5.2018 Milovníci vín si jistě nenechají ujít Mezinárodní veletrh vína Wine Prague, který se koná ve dnech 21. až 23. května v Praze. Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) se akce účastnil už vloni. Na víno jsou sice experti jiní, ale SZIF zase umí poradit s dotacemi pro vinaře. A že je k vínu zapotřebí občas něco zakousnout nebo se osvěžit jiným nápojem, určitě není pochyb. Od toho tu budou také výrobci ocenění Regionální potravinou.


Další řada certifikátů Klasa je udělena

5.4.2018 Další certifikáty Klasa jsou uděleny osmi výrobcům. Nově mezi oceněnými nalezneme cukrovinky a cukrářské výrobky, které navazují na tradiční českou výrobu, některé jsou vhodné i pro celiaky. Oceněna byla také česká specialita zabijačková sekaná a již tradičně přibyly jogurty, zákysy a další druhy těstovin.


Státní zemědělský intervenční fond na veletrhu Salima a Festivalu chutí

23.2.2018 Příznivci dobrého jídla a pití by měli zbystřit. 27. února totiž startuje gastronomická přehlídka v podobě mezinárodního potravinářského veletrhu SALIMA. Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) se veletrhu účastní pravidelně. Letos se zde představí společně s 15 výrobci kvalitních potravin, kteří se mohou u svých výrobků pochlubit značkou Regionální potravina nebo Klasa. Součástí Salimy je také Festival chutí, ani tady nebudou kvalitní potraviny chybět. Zastupovat je bude 26 oceněných výrobců.


Rozhodnutí o odebrání značky KLASA (2018/02)

20.2.2018 Vepřová šunka výběrová společnosti IDEMA FOOD spol. s r.o. ze Zlínského kraje přišla o značku kvalitních potravin KLASA. Důvodem je nižší obsah čistých svalových bílkovin, než stanovuje vyhláška. Toto závažné porušení zjistila kontrola Státní veterinární správy.


První letošní certifikáty jsou uděleny

13.2.2018 Mezi nové držitele značky Klasa patří 6 výrobců se 13 produkty. Jedná se o široké spektrum potravin, na své si přijdou především děti, které si jistě rády pochutnají na přesnídávkách s novou nevšední příchutí.


České potraviny na prestižním veletrhu Internationale Grüne Woche

19.1.2018 Dnes začíná mezinárodní potravinářský, zemědělský a zahradnický veletrh Grüne Woche. Od 19. do 28. ledna se na 83. ročníku Mezinárodního zeleného týdne v Berlíně představí vystavovatelé z celého světa. České firmy rozhodně chybět nebudou. To nejlepší ze své produkce zde představí 8 výrobců kvalitních potravin.


Spotřebitelská soutěž má druhého výherce Škody Fabia

5.1.2018 Nový rok začal pro pana Jana R. z Velké Kraše opravdu šťastně. Ve čtvrtek 4. ledna byl totiž vylosován jako majitel druhé Škody Fabie v rámci velké spotřebitelské soutěže „Střihněte si 3x Škodu Fabia a sto tisíc dalších skvělých cen", kterou pořádá Státní zemědělský intervenční fond (SZIF). Přestože se soutěž chýlí ke konci, stále je možné získat hodnotné ceny.


Poslední letošní certifikáty jsou uděleny

14.12.2017 Značku KLASA nově získalo šest společností s celkovým počtem devíti výrobků. Nabídka nově oceněných produktů je velmi pestrá. Své si mezi oceněnými výrobky najdou jak milovníci sladkého pečiva či masných výrobků, tak i vyznavači bezlepkových produktů. V současné době se počet oceněných držitelů rozrostl na 225.


Spotřebitelská soutěž má prvního výherce Škody Fabia

27.11.2017 Od října je v běhu velká podzimní spotřebitelská soutěž s názvem „Střihněte si 3x Škodu Fabia a sto tisíc dalších skvělých cen", kterou pořádá Státní zemědělský intervenční fond (SZIF). Jeden ze tří vozů Škoda Fabia putoval včera do rukou šťastné výherkyně. Je jí paní Daniela H. z Jirkova. Losování se odehrálo na slavnostním večeru během udělování certifikátů KLASA nově oceněným výrobcům.


1 2 3 ... 12 13