Tiskové zprávy

Vyhrajte s Klasáčkem na cestách super dárky nejen na léto

4.7.2017 Zahradní gril, jízdní kolo, stan, spacák, to už je pěkná výbava na léto. Pokud si chcete udělat „grilovačku" nebo plánujete vyrazit někam do přírody, pak už brzy můžete začít o tyto lákavé výhry soutěžit. Jak na to? Stačí navštívit webové stránky akademiekvality.cz a jste-li alespoň trochu soutěživí, nechejte se zlákat. Principem soutěže je, že se vyfotíte s potravinami vybraných značek kvality nebo s naším maskotem Klasáčkem při některé z jeho letních akcí.


Nové přírůstky značky KLASA

9.6.2017 Mezi další kvalitní výrobky, které ponesou logo KLASA, se nově řadí Písecký Gothaj, Štramberské uši od Hezounů a chutná jablka. Národní značku KLASA si mohou dovolit pouze ty nejkvalitnější výrobky. Logo Klasa jim udílí ministr zemědělství na tři roky a po uplynutí této doby si výrobci mohou zažádat o značku opakovaně.


Rozhodnutí o odebrání značky kvality KLASA (2017/05)

24.5.2017 Výrobek Šumavská hrubozrnná paštika společnosti MASO WEST s.r.o. přišel o značku kvality KLASA. Důvodem je přítomnost drůbeží bílkoviny, která nebyla na výrobku uvedena, a zároveň výživové údaje neodpovídaly hodnotám deklarovaným na obalu výrobku. Prokázaly to výsledky laboratorních rozborů Státní veterinární správy.


KLASA má další přírůstky

24.4.2017 Prvními letošními certifikáty KLASA se může pyšnit devět výrobků od šesti společností. Na jejich obalech se nově objeví logo KLASA, které pomáhá zákazníkům v orientaci na trhu při nákupu kvalitních potravin. Značku uděluje Ministerstvo zemědělství, její administraci zajišťuje Státní zemědělský intervenční fond.


Rozhodnutí o odebrání značky kvality KLASA (2017/02)

8.2.2017 Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) k dnešnímu dni odebírá značku KLASA u výrobku Kuřecí šunkový EXTRA bez E od výrobce Drůbežářský závod Klatovy a.s. SZIF, který značku kvality administruje, se tak rozhodl na základě nevyhovujícího výsledku kontroly Státní veterinární správy. Výrobek obsahoval méně masa, než výrobce deklaroval.  


Klasa se bude udělovat podle nových pravidel, získat značku bude administrativně jednodušší

25.1.2017 Od 1. února se změní metodika pro udělování značky kvality Klasa. Zjednodušení administrativy pomůže především malým výrobcům, odpadne například povinnost dokládat certifikát systému managementu jakosti a prodlouží se doby platnosti laboratorních protokolů.


Tři šťastní výherci

20.1.2017 Klasáček navštívil s cenami tři poslední týdenní výherce soutěže „Střihněte si naše výhry!". Jsou jimi Jana Brabcová z Nové Včelnice, Veronika Teclová ze Světlé nad Sázavou a Jana Šandová z Trutnova. Radost byla u všech tří velká a my věříme, že výhry v hodnotě pěti tisíc korun dle vlastního výběru výhercům v kuchyni opravdu pomohou. Tím však příděl překvapení nekončí! Už se sice nesoutěží, ale ještě se budou losovat hlavní výhry a deset nejpilnějších sběratelů log. Velké finále je tedy stále před námi.


Výherní mise do Řepova

6.1.2017 Klasáček rád bývá poslem hezkých překvapení. Tentokrát dovezl zaslouženou výhru panu Jaroslavu Škuderovi do Řepova u Mladé Boleslavi. Úkol vybrat si kuchyňské spotřebiče v hodnotě pěti tisíc korun podle svého výběru zvládl pan Škudera na jedničku. Ostatně ten nejdůležitější úkol splnil už dávno: Nakupuje totiž pravidelně kvalitní potraviny - a nejraději ze všeho Romadur značky Klasa. Čili stačilo vystříhat jejich loga, vyplnit, zaslat soutěžní kartu a nakonec už jen dávka štěstí!


Cíl Klasáčkovy mise: Roudnice nad Labem

23.12.2016 Jihočeskou nivu, sýr s modrou plísní, má nejraději paní Irma Šišková z Roudnice nad Labem. Týdenní cenu soutěže „Střihněte si naše výhry" však získala nejen za sýr, ale také za promyšlený nákup výrobků se značkami kvality. A samozřejmě za vyplnění hrací karty třiceti logy z nakoupených výrobků. Odměnou jsou jí kuchyňské spotřebiče v hodnotě 5 000 korun podle vlastního výběru.


Dvanáct oceněných výrobků se může pyšnit na obalech značkou KLASA

20.12.2016 Závěrem tohoto roku vám představíme poslední výrobky, kterým se letos udělovaly certifikáty KLASA. Oceněno bylo dvanáct výrobků od sedmi výrobců. Nově se tak na jejich obalech objeví logo KLASA, které pomáhá zákazníkům v orientaci na trhu při nákupu kvalitních potravin.


1 2 3 ... 10 11